Best Kutyaiskola

Kutyaiskola

1

A kutyaiskolát 2000-ben alapítottuk Kistarcsán két barátommal: Penkl Ágival és Borsányi Andrissal. A célunk a kulturált kutyatartás segítése volt. Arra gondoltunk, hogy heti egy kiképzési nappal ezt az igényt kielégítjük. Ám ahogy telt az idő, úgy lett egyre nagyobb igény a többszöri kiképzésre. Jelenleg három napon tartunk kiképzést.

A kutyaiskolában fő célunk, hogy a teljesen laikusokat is megpróbáljuk bevezetni a kutyázás rejtelmeibe. A „best” szó, a kutyaiskola neve, angolul nem csak azt jelenti: „legjobb”, hanem „a legjobbat” is, ezzel is jelezzük, hogy arra törekszünk, valóban a legjobbat hozzuk ki minden párosból.

2

Aki hozzánk jön kutyázni, azt a következők várják:

-         Az engedelmes kiképzés: általános engedelmességi feladatokból áll, mint például pórázon vezetés, helybenmaradás, behívás, stb. Mindezek a gyakorlatok a kutyával való könnyebb együttélést szolgálják. Rendszeresen biztosítunk vizsgalehetőséget, melynek során a tagok egy alapszintű engedelmes vizsgán mutatják be tudásukat.

3

4

5

-         Az őrző-védő képzéshez a kutyának el kell érnie legalább a középhaladó szintet, elsősorban biztonsági okokból. A „csibészelés” során a kutyák egyéni adottságait figyelembe véve, lehetőleg játékosan, a zsákmányszerző ösztönre építve igyekszünk dolgozni. Ahol az a gazdi óhaja, természetesen a területőrzést is fejlesztjük.

6

7

-         Az agility az örökmozgó kutyák és gazdák ideális elfoglaltsága, egy, a lovas díjugratáshoz hasonló sport. Az edzéshez a legfontosabb követelmény, hogy a kutya póráz nélkül is képes legyen a gazdájára figyelni, és ne hagyja faképnél, még akkor sem, ha a pályán kívül valami számára rendkívül érdekes történik.

8

9

-         A legkisebbeket kutyaóvodával várjuk, itt a 4 – 10 hónapos kor közti kölyköknek teremtünk lehetőséget a közös játékra, és játékos formában a szocializációra, a legalapvetőbb engedelmességi feladatok megalapozására.

10

11

-         Idén két új sportággal, a frisbee-vel és a flyball-al bővül a kínálat, melyekhez azonban szintén szükséges az alapvető engedelmesség.

Mindezeken felül az iskola nem csupán a kutyáik képzésével foglalkozó gazdik gyűjtőhelye, a jó társaságnak köszönhetően jelentős a klubélet is. Rendszeresen szervezünk közös programokat, melyeken a kutya képzettségétől függetlenül bármely tag részt vehet. Tréfás vetélkedők, háziversenyek, kutyás előadások tarkítják az éves programot.

12

Asztali nézet